7 YILDIZLI OTELLER

Dubai’deki yedi yıldızlı “Jungle” oteli yatırımcıları çekiyor

 

Sybarite Mimarlık tarafından tasarlanan 28 katlı otelin en üstteki iki katında orman olması düşünülüyor. Sybarite Mimarlık tarafından tasarlanan, daha önce örneği görülmemiş bu 7 yıldızlı otel, yatırımcıların büyük ilgisini çekerek son zamanların en çok konuşulan projesi oldu.


350 milyon $ tutacak olan 28 katlı Aperiron binası, Dubai sahilinden 300 metre açıkta bulunacak ve ulaşım sadece gemi ya da helikopter vasıtasıyla gerçekleştirilebilecek.
Otelde 438 lüks odanın yanı sıra, bir adet spa merkezi, bir sanat galerisi ve bir de su altı restoranının bulunması planlanıyor.Üstteki iki katında ise, özel sıcaklık kontrollü, pek çok kelebeğin ve tropik türün bulunacağı bir orman bulunacak.
Benzeri bulunmaz bu yapının henüz bir takma ismi bulunmuyor. Ancak yapım ekibi şimdiden “Ringa balığı”, “Pringle” ve “Huni” gibi isimlerle binayı anmaya başlamış.Dünyanın en ünlü lüks oteli 7 yıldızlı Burj el arab ın bulunduğu dubai ye şimdide denizin 20 metre altına dünyanın en lüks sualtı oteli Hydropolis inşa edildi.
7 yıldızlı Burj El Arab’a ev sahipliği yapan Dubai’de inşa edilen Hydropolis 3 bölümden oluşacak. Su üzerinde kalan bölümünde restoranlar ve alışveriş merkezi bulunacak. Misafirler bu bölümden asansörlerle denizin 5 metre altındaki orta bölüme inecek. Burada da resepsiyon ve spor salonları olacak. Odalar ise suyun 20 metre altında yeralacak.
Dubai’nin 200 metre açığındaki otele ulaşım denizin üzerinde kurulacak raylı sistemlerle sağlanacak. Odaların büyük bir bölümünü kaplayan camlarda gizli tutulan bir karışım kullanıldı. Camlar basınca ve darbeye dayanıklı. Hydropolis’in içi okyanus canlılarının tablolarıyla dolu.
Burj El Arab Oteli, dünyanın muhteşem 7 yıldızlı oteli. Dubai'nin ve ülkenin prestiji. Sonuçta bir otel ama ülkenin tanıtımında etkisi büyük. 1 milyar dolara inşa edilmiş, 500 milyon dolar dekor için harcanmış. Takım elbiseyle ancak içeri girebiliyorsunuz. Önceden rezervasyon yaptıranlar girebiliyor.Lokantalarında yemek için öyle kapıdan içeri giremiyorsunuz. Gideceğiniz günden önce rezervasyon yapıyorsunuz. Kabul edilirse, gittiğiniz gün, kapıya rezervasyon kabul faksı geliyor. İsminiz kontrol ediliyor. Otel 50 yıl full olsa bile maliyetini karşılamıyor.175 metrekare iki katlı en ufak odanın fiyatı 1000 dolar, yüksek sezonda. En lüks odanın fiyatı ise, 8 bin dolara kadar çıkıyor.Düşük sezonda ise 2 kişi uçak bileti dahil bir hafta 2400 dolara kalabiliyorsunuz.İçinde 1000 metre karelik daireler var.Burj, Arapça "ada" anlamına geliyor. Burj AI-Arab Hotel karaya 280 metre uzaklıktaki yapay bir adanın üstüne kurulu. İçinde 27 tane asansör çalışan otelde kapı kollarından aynaların çerçevelerine, musluklardan askılıklara kadar her yerde altın kaplama eşyalara rastlayabilirsiniz. 202 odanın tamamı süit. Her katta ayrı resepsiyon bulunan otelde 24 saat hizmetinizde olan görevlilerin dışında sadece sizin odanızla meşgul olacak hizmetlilerin olmasını isterseniz ekstra ücret ödemek zorundasınız. Otelin tüm odalarında geniş oturma alanları var. Yüzlerce kanal izleyebileceğiniz ve muhteşem bir ses düzenine bağlı 100 ekran plazma televizyondan istediğiniz filmi izleyebileceğiniz bir kapalı devre video yayınına da ulaşabiliyorsunuz. Televizyonun işlevleri bununla da kalmıyor. Uzaktan kumandasıyla kapının önünde kimin olduğunu görüp ayağa kalkmadan kapıyı açabiliyorsunuz. Her odada yazıcısı, tarayıcısıyla birlikte hazır bulunan diz üstü bilgisayarları da televizyona bağlamak mümkün. Kral daireleri ise çok daha özellikli. Özel sinema salonları, isteğe bağlı olarak yavaşça dönebilen büyük yataklar, altın kaplama küvetler, ortalama otel odalarından daha büyük giyinme odaları, odanın içinde özel bir asansör... Böyle istekleriniz varsa kral dairesi için 7850 doları gözden çıkarmanız gerek. Birbirinden lüks yedi restoranında hemen her çeşit yemeğe ve içkiye ulaşmanız, içinde barındırdığı dünyaca ünlü birçok mağazadan da gönlünüzce alışveriş yapmanız mümkün. Bu otelde konaklamaya kararlıysanız Dubai Havaalanı'na inen uçağınızı karşılamaya gelmiş bir limuzin sizi bekliyor olacaktır. Hayır, "ben özel yatımla gideceğim" diyorsanız 50 gemilik özel marinası da hizmete açık.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !